Globex | Produkt

Oriz SCOTTI Parboiled

Oriz SCOTTI Parboiled Paketim: 1 kg Cmimi: 200 leke/kg Oriz Scotti "Parboiled" eshte nje menyre e perpunimit te orizit te perfituar qe nga emri qe mbart "pjeserisht I zier". Fale pranise se amidomit dritherat e orizit "parboilded" perthithin me pak yndyre, permbajne kripera minerale dhe vitamine B. Kane vetine qe gjate zierjes kokrrat e ketij orizi te qendrojne te ndara dhe te te mos ngjiten duke e bere perfekte per nje pilaf ideal.Pa Gluten

Çmimi: 200.00 ALL